REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

MOL liczy na nowe rekordy na stacjach paliw

W latach 2019–2023 koncern zainwestuje w dział detaliczny ponad 1 mld USD. Pieniądze wyda m.in. na rozbudowę sieci Fresh Corner, elektrycznych ładowarek i usług car sharingu.

Stacje działające pod marką MOL mają największy udział m.in. w rynku węgierskim.

Foto: Bloomberg

Péter Ratatics, wiceprezes ds. usług konsumenckich MOL-a, podaje, że na każdego dolara wpływów uzyskanych na stacjach koncernu 30 centów pochodzi z oferty pozapaliwowej.

Foto: materiały prasowe

MOL Group przekonuje, że jej stacje paliw mają potencjał do osiągania jeszcze większych zysków niż w ostatnich kwartałach, mimo że te były rekordowe. Dotychczasowe wzrosty były możliwe zarówno dzięki poprawie marż ze sprzedaży paliw, jak i oferty pozapaliwowej.

– W MOL Group rozumiemy zachodzące na świecie zmiany – zmieniają się nawyki, potrzeby i oczekiwania klientów – dlatego przekształcamy naszą działalność detaliczną, by stać się wiodącą marką, jeżeli chodzi o usługi dla konsumentów w CEE (Europa Środkowo-Wschodnia – red.) i sprostać przyszłym wyzwaniom – mówi Péter Ratatics, wiceprezes wykonawczy ds. usług konsumenckich MOL.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA