Surowce i paliwa

JSW: Nowy prezes wybrany

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjęła uchwałę o powołaniu na stanowisko prezesa Tomasza Cudnego, który wcześniej związany był m.in. z Tauron Wydobycie. Notowania JSW pod koniec piątkowej sesji rosły o 1,3 proc., do 36,3 zł.
Foto: materiały prasowe

Przypomnijmy, że w lipcu rada nadzorcza JSW odwołała ze składu zarządu prezes Barbarę Piontek. Razem z Piontek stanowisko straciło także dwóch wiceprezesów: ds. rozwoju Tomasz Duda i ds. handlu Włodzimierz Hereźniaka. Z kolei wiceprezes ds. ekonomicznych Jarosław Jędrysek złożył rezygnację z pełnienia funkcji w zarządzie z powodów osobistych.

Pod koniec lipca rada nadzorcza JSW powołała na stanowiska wiceprezesów spółki Sebastiana Bartosa, Roberta Ostrowskiego i Edwarda Paździorko. Do czasowego wykonywania czynności prezesa został oddelegowany członek rady nadzorczej Stanisław Pruska.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.