Surowce i paliwa

Unimot: Spółka rozszerza ofertę

Dziś Unimot nie widzi dla siebie specjalnych szans na zakup stacji paliw, których PKN Orlen będzie musiał się pozbyć na rynku polskim w wyniku fuzji z Lotosem.
Foto: materiały prasowe

To 389 obiektów – w ocenie spółki najprawdopodobniej trafią do podmiotu, który zdecyduje się w zamian przekazać płockiemu koncernowi podobną liczbę placówek na innym rynku. Co więcej, może to być tylko element większej transakcji, która obejmie też wymianę znacznie cenniejszych aktywów. Chodzi o 30 proc. udziałów w gdańskiej rafinerii, które mogą podlegać zmianie na udziały w innej rafinerii. Unimot do tak istotnego przedsięwzięcia nawet się nie przymierza. – To nie jest nasza półka. Mielibyśmy pomysły na partnerów, z którymi moglibyśmy to zrobić, m.in. z Ameryki, ale to nie jest czas, by wychodzić z takimi inicjatywami – mówi Adam Sikorski, prezes Unimotu.

Dodaje, że spółka jest gotowa rozmawiać z Orlenem o innych aktywach objętych tzw. środkami zaradczymi, ale najpierw chce poznać potencjalnego partnera do wymiany udziałów w gdańskiej rafinerii i stacjach paliw. W grę wchodzą zapewne jednie duże koncerny międzynarodowe, takie jak BP, Total, Shell czy MOL. Ten ostatni już kilka miesięcy temu informował, że jeśli oferowana przez Orlen liczba stacji paliw do sprzedaży będzie wynosić kilkaset obiektów, to jest zainteresowany ich nabyciem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.