Surowce i paliwa

Lotos zapowiada wzrost inwestycji

W tym roku koncern chce przeznaczyć na rozwój 1,3–1,4 mld zł. W 2020 r. było to ponad 0,8 mld zł.
Foto: Bloomberg

 

W tym roku Lotos planuje przeznaczyć na inwestycje 1,3–1,4 mld zł. Z tej kwoty ok. 0,5 mld zł zasili różne projekty związane z poszukiwaniami i wydobyciem ropy i gazu. Koncern będzie też przeznaczał istotne środki na rozwój biznesu rafineryjnego. Kluczowym projektem w tym obszarze jest budowa HBO (Hydrokrakingowy Blok Olejowy). W tym roku ma ona pochłonąć ok. 0,2 mld zł. Realizacja tego przedsięwzięcia to pomysł na dywersyfikację działalności w kierunku nowych, niepaliwowych produktów. Wśród pozostałych projektów są te dotyczące wodoru oraz rozwoju w obszarze logistyki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.