REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

W węglowych spółkach rusza walka o nagrody

Do Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Polskiej Grupy Górniczej wpłynęły wnioski od związków zawodowych o podniesienie górniczych uposażeń. Zarządy spółek nie mówią „nie".
Foto: Adobestock

Związki zawodowe z największych spółek węglowych zażądały rozpoczęcia rozmów w sprawie wynagrodzeń w 2019 r. Z naszych informacji wynika, że zarządy firm nie są skłonne do podnoszenia górnikom miesięcznych pensji, ale rozważają wypłaty pensji jednorazowych. – Koniunktura w górnictwie jest dobra, a poza tym jest rok wyborczy. Coś będziemy musieli dać załodze – takie głosy słyszymy od menedżerów węglowych spółek.

Wysokie oczekiwania

O wypłatę jednorazowej nagrody wnioskowali związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Według naszych ustaleń oczekiwania niektórych organizacji sięgają tam 3–4 tys. zł na rękę. Władze spółki nie mówią „nie" , ale odkładają decyzję o wypłatach czasie. – Zarząd przeanalizuje możliwości spółki po wynikach I półrocza – poinformowała nas Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka JSW. Dzięki wysokim cenom węgla koksowego spółka ta miała po trzech kwartałach 2018 r. 1,44 mld zł zysku netto. Wyniki za cały miniony rok poznamy w najbliższy czwartek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA