REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

PGNiG. Większe wydobycie w Pakistanie

PGNiG rozpoczęło odwiert eksploatacyjny o nazwie Rehman-7 w Pakistanie. Prace w terenie prowadzi zależna firma Exalo Drilling. Będzie to ósmy odwiert w tej lokalizacji.
Foto: materiały prasowe

– W ubiegłym roku przypadający na PGNiG poziom wydobycia ze wspólnej koncesji wyniósł prawie 200 mln m sześc. Kolejny otwór eksploatacyjny ma nam umożliwić zwiększenie produkcji gazu w Pakistanie – mówi Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG. Dodaje, że wydobywany tam surowiec sprzedawany jest na lokalnym rynku.

Pakistan jest jednym z trzech krajów, po Polsce i Norwegii, w których koncern prowadzi działalność wydobywczą. W ubiegłym roku pozyskał tam podobne ilości gazu jak w 2018 r. Z prognoz przedstawionych przez spółkę pod koniec lipca 2019 r. wynika, że w tym roku wydobycie w Pakistanie ma się podwoić, a w 2021 r. planowana jest jego zwyżka do 500 mln m sześc. PGNiG wydobywa w Pakistanie błękitne paliwo z dwóch złóż. Oprócz Rehman jest to Rizq. Oba zawierają tzw. tight gas. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA