Surowce i paliwa

Serinus Energy: Inwestorzy masowo wyprzedają akcje

Na otwarciu piątkowej sesji giełdowi inwestorzy handlowali akcjami Serinusa Energy po 1,04 zł, czyli po cenach o 8,8 proc. niższych, niż wynosił kurs odniesienia. Chętnych do sprzedaży było jednak tak dużo, że w kolejnych minutach i godzinach zniżki systematycznie się pogłębiły.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Na godzinę przed zamknięciem notowań cena walorów firmy zarejestrowanej na Jersey wynosiła już tylko 0,81 zł i spadała o 29 proc. Mimo to nadal była kilkakrotnie wyższa niż w Londynie na rynku AIM, gdzie walory spółki są równolegle notowane. W piątek po południu kurs oscylował tam w pobliżu 3,6 pensa, czyli około 0,19 zł (według obecnego kursu NBP).

Do mocnej wyprzedaży akcji Serinusa Energy na GPW przyczynił się opublikowany przed sesją komunikat spółki, w którym ta odnotowuje m.in. występującą ostatnio znaczącą różnicę między cenami akcji na giełdach w Londynie i Warszawie. Firma zauważa, że akcje będące w obrocie na obu rynkach posiadają ten sam Międzynarodowy Numer Identyfikacyjny Papierów Wartościowych i w równym stopniu uczestniczą w jej zyskach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.