Surowce i paliwa

APS Energia: Spółka pozyska od inwestorów 7,8 mln zł

APS Energia ustaliła cenę emisyjną akcji serii E na 4,5 zł. Sięga ona górnej granicy przedziału cenowego ustalonego na potrzeby oferty publicznej. Zapisy w transzy detalicznej już się zakończyły, a do 8 września potrwają zapisy w transzy instytucjonalnej.
Foto: GG Parkiet

Ostatecznie do inwestorów trafi 1,73 tys. akcji, z czego tylko niespełna 2 proc. znalazło się w transzy detalicznej. Wcześniej spółka przewidywała, że inwestorom indywidualnym przypadnie ok. 15 proc. walorów, a resztę obejmą instytucje.

Producent urządzeń zasilania awaryjnego pozyska od inwestorów niemal 7,8 mln zł. Pieniądze te przeznaczy na dokończenie budowy fabryki koło Warszawy. Obecnie siedziba firmy wraz z fabryką znajdują się w podwarszawskiej Zielonce. Ze względu na największą liczbę zamówień w historii grupy moce produkcyjne zakładu są w pełni wykorzystywane. Przeniesienie produkcji do nowego zakładu zwiększy moce grupy o ok. 150 proc. Budowa fabryki pochłonie w sumie ponad 18 mln zł. Przyjęta przed dwoma laty strategia APS Energia zakłada systematyczny wzrost przychodów średnio o 20 proc. rocznie dzięki ekspansji zagranicznej oraz rozwojowi oferty produktowej. Spółka kusi też inwestorów polityką dywidendową. Zgodnie z założeniami zarządu rekomendowana kwota dywidendy będzie wynosić od 10 do 30 proc. zysku grupy.

Po przeprowadzeniu oferty akcji APS Energia planuje przenieść notowania wszystkich swoich walorów z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy. Kapitalizacja spółki na małej giełdzie sięga obecnie ok. 119 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.