Przemysł

Pozbud: Wyższa rentowność

Według zarządu Pozbudu tempo prac realizowanych na kluczowym kontrakcie, czyli budowie sieci światłowodowych dla PKP PLK, nadal będzie decydować o wynikach finansowych osiąganych przez grupę.
Foto: Fotorzepa, Robert Wójcik

Obecnie pomimo pandemii i związanych z nią problemów jest ono wysokie. Co więcej, realizowany kontrakt pozwala poprawiać rentowność. Z wstępnych danych wynika, że w III kwartale grupa zanotowała 130,7 mln zł przychodów i 22,7 mln zł czystego zarobku. Tym samym wpływy w ujęciu rok do roku spadły o kilka procent, a zysk netto zwyżkował o 136 proc. Niższe przychody to konsekwencja spadku sprzedaży mieszkań wybudowanych w ramach projektu Strzeszyn Zacisze oraz ponad dwutygodniowej przerwy związanej z pojawieniem się pandemii Covid-19 w zakładzie produkującym okna i drzwi w Słonawach.

Pozytywny wpływ na rentowność miała z kolei decyzja o wycofaniu z oferty spółki usług polegających na uszlachetnianiu elementów drewnianych, które charakteryzowały się dużą czasochłonnością obróbki mechanicznej. Ponadto tego typu zlecenia w sposób istotny i negatywny wpływały na produkcję wysokomarżowych wyrobów gotowych. Ostateczne wyniki za III kwartał spółka planuje opublikować 27 listopada. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.