Przemysł

Mo-Bruk: Do podziału nawet cały zysk

Zarząd Mo-Bruku zmienił politykę dywidendową. W myśl najnowszej uchwały zobowiązuje się rekomendować walnemu zgromadzeniu przeznaczanie od 50 proc. do nawet 100 proc. zysku netto spółki do podziału pomiędzy akcjonariuszy.
Foto: Adobestock

Warunkiem jest utrzymanie poziomu długu netto na koniec roku obrotowego, którego dotyczyć będzie podział czystego zarobku, na poziomie nie wyższym niż 2,5-krotność wyniku EBITDA. To istotna zmiana, zważywszy, że wcześniej obowiązująca polityka dywidendowa zakładała przeznaczanie na wypłatę co najmniej 33 proc. zysku. – Chcemy, aby beneficjentem wzrostu naszego biznesu byli akcjonariusze spółki. Oczywiście ostateczne decyzje w zakresie podziału zysku zapadać będą podczas walnych zgromadzeń – mówi Józef Mokrzycki, prezes Mo-Bruku. Spółka w tym roku przeznaczyła na dywidendę rekordowe 48,3 mln zł. Wypłata nastąpiła w dwóch turach. Najpierw w marcu, a potem w czerwcu. W efekcie na każdy walor przypadło po 13,76 zł. Rok wcześniej dywidenda była znacznie mniejsza, gdyż wyniosła 2,71 zł.

Na podstawie ostatnio publikowanych wyników finansowych można przypuszczać, że kolejne rekordy są kwestią czasu. W I połowie roku grupa Mo-Bruk zwiększyła przychody o 30,9 proc., a czysty zarobek aż o 94,7 proc. Tym samym wyniosły one: 71,7 mln zł i 26,5 mln zł. Największe wpływy przynoszą firmie biznesy związane ze spalaniem odpadów niebezpiecznych i medycznych oraz tzw. zestalanie i stabilizacja odpadów nieorganicznych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.