REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Lubawa: Brak przetargów osłabia wyniki

Grupa Lubawy, producenta specjalistycznej odzieży, według szacunkowych danych miała przychody za I kwartał w wysokości 78,9 mln zł wobec 70 mln zł przed rokiem. Grupa znacznie poprawiła zysk netto, który sięgnął 12,3 mln zł wobec 3,9 mln zł w I kwartale 2019 r.
Foto: twitter.com

Gorzej radzi sobie sama spółka, której przychody spadły z 15,5 mln zł w I kwartale 2019 r. do 2,4 mln zł w I kwartale 2020 r. Jednostkowy zysk netto, który przed rokiem wynosił 1,1 mln zł, zamienił się w 2,6 mln zł straty.

W przypadku skonsolidowanych wyników poprawa to efekt prac związanych z efektywnością kosztową oraz wzrostu w dwóch segmentach – tkanin i materiałów reklamowych. – Zgodnie z nową strategią dużo uwagi poświęciliśmy optymalizacji procesów i koncentracji na najbardziej efektywnych obszarach naszej działalności, co również uwidoczniło się w wynikach. Oczekuję, że stopniowa realizacja strategii będzie pozytywnie wpływać na funkcjonowanie grupy także w kolejnych okresach – wyjaśnia Marcin Kubica, prezes zarządu Lubawy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA