Pracownicze plany kapitałowe PPK

PFR zapyta firmy o powód absencji w PPK

Zakończyło się wdrażanie pracowniczych planów kapitałowych. PPK oferuje swoim pracownikom 265,5 tys. firm. Jednak aż przeszło 680,5 tys. firm w wymaganym terminie nie uruchomiło u siebie tego programu. To dane Polskiego Funduszu Rozwoju.
Foto: Adobestock

W 2014 firmach działają pracownicze programy emerytalne. To rozwiązanie alternatywne wobec PPK. Jeśli firma ma u siebie PPE, nie miała obowiązku uruchamiania PPK. Wiele, zwłaszcza największych, firm wybrało właśnie PPE, uznając, że jest to rozwiązanie korzystniejsze dla nich i dla ich pracowników. W sumie więc programy emerytalne (PPK lub PPE) oferuje swoim pracownikom przeszło 267,5 tys. firm. Dzięki temu możliwość skorzystania z nich ma 68 proc. pracujących.

W grupie pracodawców, którzy nie uruchomili ani PPK ani PPE, znalazło się 19 dużych firm, które zatrudniają powyżej 250 pracowników, 282 średnie firmy, które zatrudniają od 50 do 249 pracowników, 1817 małych firm, które mają od 20 do 49 pracowników, i aż 678 536 mikrofirm, które zatrudniają od 1 do 19 pracowników.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.