Pracownicze plany kapitałowe PPK

Bank Pekao kusi klientów do PPK

Z początkiem roku ruszył drugi etap programu pracowniczych planów kapitałowych. Objął średnie firmy, które zatrudniają od 50 do 249 osób. Firmy te muszą zaoferować swoim pracownikom PPK. W tym celu muszą podpisać umowę o zarządzanie pracowniczym planem kapitałowym z jedną z 20 dopuszczonych do tego instytucji finansowych. Wśród nich jest Pekao TFI.
Foto: materiały prasowe

Bank Pekao poinformował w piątek, że do dyspozycji firm, które muszą wybrać zarządcę dla swoich PPK, jest 450 jego doradców z pionów bankowości korporacyjnej oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Co więcej, członkowie PPK utworzonych w firmach we współpracy z Pekao TFI będą zwolnieni z opłaty za zarządzanie do końca 2020 r. – Dodatkową zaletą dla pracowników firm, które zdecydują się na podpisanie umów z Pekao TFI, jest możliwość obsługi ich kont PPK w sieci dystrybucji Pekao, obejmującej ponad 640 placówek banku na terenie całego kraju – poinformował bank.

Od grudnia 2019 r. każdy uczestnik programu może uzyskać informację o swoich subfunduszach i złożyć dowolną dyspozycję związaną z uczestnictwem w PPK w oddziałach Banku Pekao, w których prowadzona jest obsługa posprzedażowa.

Dla uczestników PPK, którzy wolą korzystać z internetu, Pekao TFI przygotowało serwis online e-PPK, w którym w łatwy i szybki sposób uzyskają informacje na temat zgromadzonych oszczędności i złożą dowolną dyspozycję związaną z uczestnictwem w PPK.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.