Portfel techniczny

Spółka grudnia: Zysk 22,8 proc. na akcjach KGHM

Lubińską spółkę wskazał do grudniowego portfela Paweł Danielewicz, analityk BM Santander.
Foto: Bloomberg

– Kurs akcji KGHM znajduje się w relatywnie silnym trendzie wzrostowym. Nie tak dawno doszło do przełamania istotnej bariery podażowej Fibonacciego: 144–145 zł, co należy traktować jako bardzo charakterystyczny punkt odniesienia. Wymieniony zakres powinien teraz pełnić rolę wsparcia technicznego – tłumaczył przed miesiącem ekspert w uzasadnieniu swojego wyboru.

Wskazany zakres cenowy nie został nawet poddany retestowi i cały czas stanowi techniczne wsparcie. W grudniu akcje miedziowej spółki drożały w porywach do 191,95 zł, ustanawiając tym samym nowy szczyt hossy. Miesiąc zamknął się nieco niżej, bo na poziomie 183 zł, co przy cenie odniesienia 149 zł (zamknięcie sesji 30 listopada) daje miesięczny wynik na poziomie 22,8 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.