REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Parkiet PLUS

Szybki wzrost aktywów nie zawsze popłaca

Spółki szybko rosnące są wyżej wyceniane, ale wysokie tempo oznacza także większe ryzyko. Problemy Getin Noble i Idea Banku, a ostatnio także Aliora pokazują, że nie zawsze przynosi to pozytywny skutek.
Bloomberg

Strategiczną decyzją każdej spółki jest ta dotycząca rozwoju. Jak rosnąć? Organicznie czy także wspierać się przejęciami? I czy w ogóle rosnąć? Może lepiej wypracowane zyski regularnie przekazywać akcjonariuszom w formie dywidendy? Z takimi pytaniami zmierzyli się także bankowcy w Polsce.

Duzi stają się jeszcze więksi

Wzięliśmy pod lupę dziesięć największych obecnie komercyjnych banków w Polsce i zmianę wielkości ich aktywów od końca 2010 r. do końca 2019 r. (bazując na prognozie na IV kwartał), co daje pełnych dziewięć lat szans na wzrost. Szczególnie że w większości był to czas szybkiego rozwoju polskiej gospodarki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA