Parkiet PLUS

Laboratorium bez murów i sprzętu

Za sprawą tegorocznych laureatów Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla ekonomia stała się bardziej naukowa niż kiedykolwiek wcześniej.

Tegoroczny ekonomiczny Nobel trafił do (od lewej): Guido Imbensa z Uniwersytetu Stanforda (w 1/4), Joshui Angrista z MIT (w 1/4) oraz Davida Carda z Uniwersytetu Kalifornijskiego (w 1/2) za empiryczną rewolucję, którą zapoczątkowali w latach 90., m.in. wykorzystując tzw. naturalne eksperymenty.

Foto: AFP

Jak rewolucja francuska wpłynęła na tempo wzrostu gospodarczego na świecie? Jest za wcześnie, aby to ocenić.

Co się stanie, gdy zapyta się dziesięciu ekonomistów o zdanie na jakiś temat? Usłyszy się jedenaście różnych odpowiedzi.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.