Oszczędzanie

W skrócie: Wysyp bankowych ułatwień dla klientów

Foto: Adobestock

Prościej w mBanku | mBank wprowadza rozwiązania otwartej bankowości: możliwość potwierdzania dochodu w kredycie gotówkowym przy wykorzystaniu usługi AIS z dyrektywy PSD2. Każdy klient, który ma rachunek w mBanku, ale nie jest to jego podstawowe konto, może otrzymać kredyt gotówkowy w uproszczonej procedurze, bez konieczności papierowego potwierdzania dochodów. AIS – Account Information Services – to usługa dostępu do rachunku bankowego, która pozwala pobrać informację o transakcjach, w tym zarobkach, bezpośrednio z rachunku klienta. Dzięki temu rozwiązaniu klient, którego wynagrodzenie wpływa na rachunek w innym banku, może wygodnie i bez wychodzenia z domu otrzymać kredyt gotówkowy.

W Millennium też łatwiej | Bank Millennium wprowadził w bankowości elektronicznej (w aplikacji mobilnej i serwisie internetowym Millenet) nowy, prostszy formularz aktualizacji, dostępny od razu po zalogowaniu do serwisu. System bankowy komunikuje się bezpośrednio z systemami administracji publicznej i dane nowego dowodu osobistego sprawdza automatycznie. Bank przypomni klientowi o zbliżającym się terminie wygaśnięcia ważności dokumentu już na 60 dni przed upływem terminu ważności dokumentu, będzie więc czas na wymianę dowodu i aktualizację danych. Informacja pojawi się po zalogowaniu do serwisu. Wniosek o nowy dowód klient może również złożyć online, poprzez profil zaufany, za pośrednictwem Millenetu. A jeżeli posiada już nowy dokument, dzięki formularzowi dostępnemu od razu po zalogowaniu, widząc powiadomienie banku będzie mógł zaktualizować dane bez konieczności poszukiwania tej funkcji w serwisie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.