Nieruchomości

Biura na celowniku

123 mln euro, czyli prawie 570 mln zł, wynosi wartość dużej transakcji pakietowej na rynku biurowym w Polsce. Pięć nieruchomości w Warszawie – z Warta Tower na czele – sprzedał Globalworth Poland, do 2019 r. notowany na GPW właściciel największego portfela biur nad Wisłą.
Foto: materiały prasowe

Kupującym była platforma 5th Corner założona przez firmę inwestycyjną Cornerstone z udziałem międzynarodowego kapitału.

– Pracowaliśmy nad tą transakcją przez kilka miesięcy. Jesteśmy przekonani, że biura, mimo epidemii covid, nie stracą swojego znaczenia. To pierwszy krok w kierunku utworzenia znacznie szerszej platformy – powiedział Darius Divwalla, partner zarządzający w Cornerstone. Platforma 5th Corner zapowiada zakupy w najbliższym czasie biur w innych stolicach europejskich. Ambicją jest stworzenie w ciągu dwóch–trzech lat portfela nieruchomości o wartości ponad 1 mld euro.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.