Nieruchomości

Ceny działek inwestycyjnych w kurortach sięgają zenitu

W miastach turystycznych zaczyna brakować tańszych gruntów budowlanych. Deweloperzy decydują się na modernizacje starych budynków i ośrodków wczasowych.

W kompleksie Kozubnik Spa Resort inwestor chce zaoferować 31 apartamentów, strefę wellnes i spa. Będzie też knajpa w stylu PRL.

Foto: materiały prasowe

– Oferta działek w kurortach coraz bardziej się kurczy – podkreśla Marlena Kosiura, analityk portalu InwestycjewKurortach.pl. – Choć kurorty notują boom inwestycyjny dopiero od około dziesięciu lat, a więc znacznie krócej niż miasta, dziś mają ten sam problem co duże aglomeracje – brak atrakcyjnych terenów. Jeszcze kilka lat temu ceny gruntów w najpopularniejszych miejscowościach wynosiły ok. 100–200 zł za mkw. Dziś sięgają zenitu. Na przykład w Szczyrku dostępne są tereny nawet po 1,5 tys. zł za mkw.

Milionowe transakcje

Także z analiz Cenatorium wynika, że ceny działek w kurortach stale rosną. – Pierwsze miejsce zajmuje Trójmiasto – mówi Barbara Bugaj, analityk Cenatorium. – Najdroższe grunty, biorąc pod uwagę cenę 1 mkw., to te blisko linii brzegowej Bałtyku oraz w centrum Gdańska. Ceny działek blisko morza w obszarze Gdańsk–Sopot to od ok. 1,5 do 3,5 tys. zł za mkw. Grunt na Wyspie Spichrzów kosztował prawie 11 tys. zł za mkw.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.