Nieruchomości

Miliony za działki pod domy

Klienci biją się o najlepsze tereny budowlane. Licytują zarówno najbardziej prestiżowe miejskie adresy, jak też działki na obszarach wiejskich.

Najlepsze tereny budowlane znikają z rynku bardzo szybko.

Foto: Adobestock

Ceny działek budowlanych, jak mówi Jarosław Krawczyk, ekspert serwisu Otodom, „są bardzo wrażliwe na lokalizację". – Wartość gruntów może się więc znacząco różnić od średnich dla miasta lub województwa – wyjaśnia.

Najwyższe średnie ceny w grudniu 2018 r. serwis odnotował w woj. mazowieckim (187 zł za mkw.). Drogo jest też w woj.: pomorskim (168 zł za mkw.), małopolskim (121 zł) i wielkopolskim (117 zł). Najmniej trzeba wyłożyć w woj. lubuskim (54 zł za mkw.), warmińsko-mazurskim (66 zł), opolskim (75 zł) i podkarpackim (78 zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.