Medycyna i zdrowie

Neuca: Szansa na tłuste lata

W najnowszej rekomendacji dla dystrybutora leków analitycy podwyższyli długoterminową rekomendację do kupuj z trzymaj. 12-miesięczna wycena końcowa wzrosła o 16 proc., z 534,2 zł do 620,9 zł za walor.
Foto: Bloomberg

W trzecim kwartale spodziewane jest osiągnięcie przez Neukę 35 mln zł zysku netto. Firma powinna być beneficjentem znaczącego wzrostu udziału w rynku pod wpływem rozbudowy sieci wirtualnych. Na koniec drugiego kwartału skupiały łącznie ponad 2,6 tys. aptek w trzech programach firmy. Dodatkowo grupa jest aktywna na polu fuzji i przejęć w segmencie badań klinicznych. Przejęła 40 proc. udziałów w KFGN z siedzibą w Niemczech, a podmiot zależny Neuki nabył 100 proc. udziałów w hiszpańskiej firmie CRO Experior, która działa także na rynkach Francji, Wlk. Brytanii, Włoch i w krajach Beneluksu.

Na wtorkowym otwarciu walory Neuki kosztowały 590 zł. Jednak pozytywna rekomendacja wpłynęła na kurs, który po godzinie 14 rósł o ponad 6,6 proc., do 627 zł, tym samym przebijając nową wycenę.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.