Medycyna i zdrowie

Mercator Medical: Trwają prace nad nowymi projektami

Ponad 8 proc., do 170 zł, drożały w czwartek akcje spółki Mercator Medical w reakcji na publikację raportu za I półrocze. Wyniki są zgodne ze zaktualizowanymi (obniżonymi) kilka dni temu szacunkami.
Foto: materiały prasowe

Na koniec I półrocza Mercator miał prawie 819 mln zł płynnych środków finansowych, czyli 22 razy więcej niż rok wcześniej. Spółka pracuje nad nowymi inwestycjami, jednak na szczegóły trzeba jeszcze poczekać. Wśród strategicznych celów jest m.in. wzrost mocy wytwórczych, wzmocnienie marek własnych, rozwój e-commerce, wejście w nowy biznes oraz akwizycje. W grę wchodzą duże transakcje dotyczące podmiotów prowadzących komplementarną do Mercatora działalność.

Jest on producentem i dystrybutorem rękawic jednorazowych. Po wybuchu pandemii jego wyniki poszybowały, podobnie jak wycena akcji. Kurs zanotował maksimum jesienią 2020 r. na poziomie ponad 700 zł. Od tego czasu spadł o trzy czwarte. Ale nadal jest kilkanaście razy wyżej niż przed wybuchem pandemii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.