Medycyna i zdrowie

Neuca: Akcje dla kadry. Skup droższy

Zarząd dystrybutora leków zwołał na 9 października nadzwyczajne zgromadzenie swoich akcjonariuszy. Wśród proponowanych uchwał znajdziemy m.in. nowy program motywacyjny oraz związaną z tym emisję akcji.

Piotr Sucharski, prezes Neuki

Foto: materiały prasowe

Akcjonariusze podejmą decyzję o ustanowieniu nowego programu dla kluczowych menedżerów spółki na lata 2021–2023. Jak dowiedział się „Parkiet", program zakłada emisję do 275,5 tys. walorów serii N w cenie 489,24 zł. Jest on skonstruowany w zbliżony sposób wobec wcześniejszych programów, informuje Neuca. Oznacza to, że, akcjonariusze podejmą także decyzję w zakresie technicznej korekty cen akcji serii Ł i M o wysokość wypłacanych dywidend. Były one wyemitowane w ramach wcześniejszych programów. To standardowa procedura praktykowana w grupie od lat, zapewnia Neuca.

Celem nowego programu jest kontynuacja realizowanej polityki w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Ma ustabilizować skład osobowy kluczowych członków kadry menedżerskiej spółki i grupy w dalszej perspektywie czasowej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.