REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Medicalgorithmics. Liczba wniosków spadła

Spółka poinformowała o liczbie wniosków o płatność od ubezpieczycieli za użycie technologii PocketECG, na terenie USA za sierpień. Złożono 6521 wniosków o płatność. To o ponad 1000 mniej niż w lipcu, kiedy liczba wniosków wyniosła 7707.

Marek Dziubiński, prezes Medicalgorithmics

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

- Przejściowy spadek liczby wniosków jest konsekwencją informacji przekazanej rynkowi w I kw. Zmiana ta jest spowodowana rozwiązaniem umowy z naszym dotychczasowym brokerem ubezpieczeniowym Multiplanem. Od początku 2019 r. spółka przechodzi intensywną modyfikację modelu biznesowego – podkreślił Maksymilian Sztandera, członek zarządu ds. finansowych.

Przy okazji prezentacji półrocznych wyników we wrześniu br. spółka poinformowała o podpisaniu nowej, długoterminowej umowy na świadczenie usług bezpośrednio z jednym z największych ubezpieczycieli prywatnych w USA: UnitedHealthcare Group.

- Następnym nowym partnerem, z którym będziemy współpracować jest Aetna, również znana na amerykańskim rynku ubezpieczeniowym. Obecnie trwają negocjacje z wieloma ubezpieczycielami i mamy nadzieję, że kolejne umowy pojawią się wkrótce – zapewnia Sztandera. - Odwrócenie trendu jest prawdopodobne w IV kw., gdyż umowa z UnitedHealthcare Group obowiązuje od 1 sierpnia. Sukcesywnie po podpisaniu umów z następnymi partnerami oczekujemy poprawy wyników sprzedażowych w przyszłych okresach – dodał.

W I połowie 2019 r. skonsolidowane przychody grupy wyniosły 94,1 mln zł wobec 93,7 mln zł w ubiegłym roku. Zysk netto wyniósł 5,5 mln zł, co oznacza 2,9 mln zł mniej niż po pierwszych sześciu miesiącach roku poprzedniego. EBITDA Medicalgorithmics w I półroczu wyniosła 16,2 mln zł, a jej marża utrzymała się na poziomie 17,3 proc. Koszty operacyjne grupy wzrosły o 6,3 mln zł, do 87 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA