Medycyna i zdrowie

Mabion: Entuzjazm inwestorów

Akcje Mabionu były we wtorek jedną z najlepszych inwestycji na warszawskiej giełdzie. Po południu zyskiwały 14 proc. do niemal 63 zł. Zwyżce towarzyszył wysoki obrót. Tylko w I połowie sesji właściciela zmieniły akcje o wartości przekraczającej 17 mln zł.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Mabion nie podawał informacji, które mogłyby uzasadniać taką zwyżkę. Warto jednak zauważyć, że notowania polskiej firmy są mocno skorelowane z wyceną akcji amerykańskiego koncernu Novavax. A w ostatnich dniach jego kurs idzie mocno w górę, odrabiając wcześniejszą przecenę.

Mabion zamierza włączyć się w łańcuch produkcyjny szczepionki Novavax przeciwko Covid-19. Novavax planuje wkrótce złożyć wniosek o dopuszczenie szczepionki do obrotu w Europie - informują zagraniczne media. kmk

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.