REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Harper Hygienics: Realizacja eksportowej strategii

Producent środków czystości ogłosił rozpoczęcie współpracy z firmą Musgrave z Irlandii. Wprowadzi produkty swojej marki Kindii do sprzedaży w irlandzkiej sieci Supervalu. Musgrave posiada 1400 sklepów, z czego na sieć Supervalu składa się 223 punktów w Irlandii. Pod markę Kindii są produkowane chusteczki higieniczne i patyczki bawełniane.
Foto: materiały prasowe

Dla Harpera współpraca jest kolejnym krokiem w rozwoju sprzedaży na rynkach zagranicznych, zapowiedzianym przez prezesa Dmitrija Kostojanskijego. Firma eksportuje głównie na rynki Europy Zachodniej, gdzie notuje duże zwyżki sprzedaży od czasu wybuchu pandemii.

Na początku czerwca spółka wprowadziła nowy produkt do sieci Lidl – biobójcze produkty dezynfekujące marki Presto. Harper opublikował prognozę wyników finansowych za rok obrotowy 2019, który skończył się 31 marca 2020 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 223 mln zł, z kolei EBITDA – 18,7 mln zł. Przychody za rok obrotowy 2018 wyniosły 236,4 mln zł, a EBITDA – 8,8 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA