REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Biomed na plusie. Spółka zdradza swoje plany

Biomed-Lublin notuje zyski. Spółka pochwaliła się wynikami za pierwszy kwartał 2019 roku. Przychody wzrosły prawie o 40 proc rok do roku do 9,8 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 991 tys. zł, a zysk netto 207 tys. zł. W analogicznym okresie 2018 roku Biomed Lublin notował stratę netto w wysokości 485 tys. zł.

Marcin Piróg, prezes Biomedu

Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska

– Poprawa wyników to przede wszystkim efekt konsekwentnie realizowanej strategii polegającej między innymi na rozbudowywaniu mocy produkcyjnych kluczowych produktów spółki, rozwoju sprzedaży na rynkach zagranicznych oraz wspieraniu naszych krajowych partnerów biznesowych w działaniach promocyjnych. Na najbliższe kwartały patrzymy z optymizmem, ze względu na dobrą sytuację rynkową w kraju i za granicą. Liczymy, że uda nam się utrzymać dwucyfrowe tempo wzrostu sprzedaży do końca br. – mówi Marcin Piróg, prezes Zarządu Biomed Lublin, cytowany przez serwis Biotechnologia.

Biomed-Lublin ogłosił również, że na 27 czerwca planowane jest ZWZA, na którym zostanie podjęta decyzja o tym, czy zostaną wyemitowane nowe obligacje lub akcje. Prezes Piróg zaznacza, że spółka musi konsekwentnie zwiększać  możliwości technologiczne. Dlatego planowana budowa innowacyjnego Centrum Badawczo-Rozwojowego jest kluczowa. Inwestycja ma rozpocząć się w IV kwartale 2019 roku i potrwa około dwóch lat.

- W ubiegłym roku otrzymaliśmy dotację na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego w wysokości 15 mln zł, co pokryje ok. 60 proc. kosztów tego przedsięwzięcia. Pozostałe 40 proc. musimy sfinansować wkładem własnym i chcemy, by pomógł nam w tym rynek kapitałowy. Rozważamy emisję obligacji zamiennych na akcje, samą emisję akcji lub połączenie tych dwóch wariantów. Bez względu na wybrany instrument zostanie wyemitowanych maksymalnie 15 mln akcji – zaznacza prezes Piróg.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA