Medycyna i zdrowie

BioMaxima: Diagnostyka kluczem do sukcesu

Notowany na NewConnect producent podłoży mikrobiologicznych i sprzętu do diagnostyki in vitro osiągnął w I kw. br. ponad 404 tys. zł jednostkowego zysku netto wobec 77 tys. zł straty rok temu. Przychody netto wyniosły 6,75 mln zł wobec 6,95 mln zł przed rokiem.
Foto: Adobestock

Na lepszą sprzedaż wpłynęło wprowadzenie na rynek szybkiego testu do wykrywania koronawirusa w drugiej połowie marca. – Dzięki inwestycjom z ubiegłych lat weszliśmy w ten rok przygotowani do obsługi znacznie większych wolumenów sprzedaży, niż to było wcześniej możliwe. Poszerzenie oferty w marcu o nowe testy do diagnostyki, a także wzmocnienie struktury finansowania poprzez środki z emisji akcji, mają odbicie w kwartalnym wyniku finansowym. Spodziewam się, że nadchodzące kwartały będą jeszcze lepsze zarówno pod względem wskaźnika rentowności, jak i zysku netto – ocenia Łukasz Urban, prezes BioMaximy.

Skonsolidowany zysk netto w I kw. br. przekroczył 281 tys. zł wobec 176 tys. zł straty netto w 2019 r. Przychody netto grupy wyniosły 7,31 mln zł wobec 7,48 mln zł rok wcześniej. Na niższy zysk netto grupy wpłynęła strata spółki zależnej w Rumunii. – Diagnostyka Covid-19 będzie rosła przez najbliższych kilka lat, a my razem z nią. Liczymy na znaczące zwiększenie przychodów również w innych segmentach rynku, w miarę jak będziemy stawali się coraz bardziej rozpoznawalni – zaznacza prezes.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.