Medycyna i zdrowie

Biomed zmienia plany. Kurs w górę

Lubelska spółka podzieli prace nad pozyskaniem kapitału na dwie części. Planuje zaoferować na rzecz Ipopemy 1 734 798 akcji nowej emisji. Cenę za sztukę ustalono na 12,33 zł.
Foto: materiały prasowe

Kurs Biomedu po godz. 12 rośnie o prawie 12 proc. do 11,2 zł. Dziś na rynek trafił komunikat zarządu biotechnologicznej spółki.

„Dotyczy podjęcia decyzji w zakresie podzielenia procesu pozyskania kapitału w formie equity na dwie części, z racji uzyskania środków wystarczających na zastąpienie finansowania dłużnego kapitałem w zakresie dotyczącym realizacji projektu utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego dla doskonalenia technologii związanych z wakcynologią w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologią w terapii choroby nowotworowej" – czytamy w komunikacie.

Biomed chce zaoferować ponad 1,73 mln akcji nowej emisji na rzecz Ipopemy po średniej cenie uzyskanej ze sprzedaży akcji przez Ipopemę, tj. 12,33 zł za sztukę.  Biomed podał też, że w związku ze sprzedażą ponad 1,73 mln akcji pożyczonych od wybranych akcjonariuszy spółki zgromadzono środki w kwocie 21,4 mln zł.

Na mocy umowy inwestycyjnej Ipopema (lub wskazany przez nią podmiot) obejmie i opłaci akcje nowej emisji, a po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego oraz dopuszczeniu i wprowadzeniu akcji do obrotu  zwróci je akcjonariuszom. Biomed podkreśla, że chce kontynuować współpracę z Ipopemą i pozyskać kapitał w zakresie pozostałych niemal 1,27 mln (pożyczonych) walorów.

Na początku kwietnia Biomed zawarł umowę inwestycyjną i umowę o oferowanie z Ipopemą Securities. Umowy obejmowały zobowiązanie Biomedu do emisji do 3 mln akcji oraz zobowiązanie Ipopemy do objęcia tych akcji.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.