Medycyna i zdrowie

Master Pharm i jego inwestycje

Roku 2020 producent suplementów diety raczej nie może zaliczyć do udanych. To nie tylko efekt pogorszenia wyników stricte operacyjnych, ale też wyceny aktywów finansowych. Mowa o akcjach CD Projektu i Mercatora.
Foto: Adobestock

Master Pharm był w piątek najsłabszą spółką w WIG-leki. Była to reakcja na publikację wyników za 2020 r. Są gorsze niż rok wcześniej. Zarząd uspokaja, że po okresie wstrzymywania decyzji zakupowych w IV kwartale 2020 r. popyt odbił.

„Na skutek złożonych do końca 2020 r. zamówień nasz zakład w Łodzi, gdzie produkowana jest witamina D, ma wypełniony portfel zamówień do końca III kwartału 2021 r. Wysoka aktywność klientów utrzymała się również w I kwartale i powinna uwidocznić się w przyszłych sprawozdaniach" – napisał w liście do akcjonariuszy Jacek Franasik, prezes spółki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.