REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Celon Pharma. Najbliższe tygodnie będą przełomowe

Spółka miała 11,95 mln zł zysku netto w 2019 r. wobec 29,9 mln zł rok wcześniej. Z kolei przychody ze sprzedaży wyniosły 102,25 mln zł. W 2018 r. było to 125,25 mln zł.

Maciej Wieczorek, prezes Celon Pharmy

Foto: materiały prasowe

– Pokonaliśmy bariery, których konsekwencje w znaczący sposób wpłynęły na wcześniej zaplanowaną sprzedaż naszych produktów oraz na wynik finansowy za 2019 r. Valzek stopniowo odbudowuje swoją pozycję w sprzedaży. Niepewność prawna Salmeksu na dużej części rynków eksportowych została wyeliminowana. Koncentrujemy obecnie swoje wysiłki, aby przywrócić oczekiwaną przez nas dynamikę sprzedaży na rynkach zagranicznych – tłumaczy spadki Bogdan Manowski, dyrektor ds. rozwoju biznesu.

Kolejne projekty firmy w obszarze onkologii oraz chorób zapalnych otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę ponad 100 mln zł. Centrum-Badawczo Naukowe w Kazuniu Nowym wkrótce zostanie otwarte.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA