Medycyna i zdrowie

BioMaxima. Przebudowa akcjonariatu pomoże

Notowana na NewConnect spółka to jeden z beneficjentów koronawirusa. Na początku marca spółka poinformowała, że wprowadza na rynek szybkie testy przesiewowe do wykrywania koronawirusa.

Łukasz Urban, prezes BioMaximy.

Foto: materiały prasowe

Niecały tydzień później poinformowała o zwiększeniu wolumenu zamówień na kolejne testy. Zamierza też w ciągu trzech do sześciu tygodni wprowadzić na rynek testy oparte na metodzie genetycznej. Zarząd zdecydował również o emisji do 400 tys. akcji, a cenę emisyjną ustalił na 5 zł.

– Decyzja o emisji zapadła w czerwcu 2019 r. Emisja została zaplanowana, ponieważ spółka, w związku z rozwojem, musi finansować wzrost majątku obrotowego. W ciągu ostatnich dwóch lat dokonaliśmy inwestycji na ponad 20 mln zł, co zostało w większości sfinansowane kredytem, ale wywołało również ograniczenie zdolności finansowania majątku obrotowego spółki – tłumaczy Łukasz Urban, prezes spółki. – Nasze możliwości produkcyjne bardzo się zwiększyły. Aby je wykorzystać, potrzebujemy więcej środków obrotowych. Przewidywaliśmy to już rok temu. W 2018 r. akcjonariusze BioMaximy zaproponowali również program motywacyjny dla kluczowego personelu i ponieważ część wyznaczonych celów została już zrealizowana, przy okazji wyemitujemy 80 tysięcy akcji dla członków zarządu. Akcje objęte w wykonaniu warrantów nie będą dopuszczone do obrotu na NewConnect przed upływem 18 miesięcy od ich objęcia – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.