Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 11.03.2020 05:10 Publikacja: 11.03.2020 05:10
Łukasz Urban, prezes BioMaximy.
Foto: materiały prasowe
Niecały tydzień później poinformowała o zwiększeniu wolumenu zamówień na kolejne testy. Zamierza też w ciągu trzech do sześciu tygodni wprowadzić na rynek testy oparte na metodzie genetycznej. Zarząd zdecydował również o emisji do 400 tys. akcji, a cenę emisyjną ustalił na 5 zł.
– Decyzja o emisji zapadła w czerwcu 2019 r. Emisja została zaplanowana, ponieważ spółka, w związku z rozwojem, musi finansować wzrost majątku obrotowego. W ciągu ostatnich dwóch lat dokonaliśmy inwestycji na ponad 20 mln zł, co zostało w większości sfinansowane kredytem, ale wywołało również ograniczenie zdolności finansowania majątku obrotowego spółki – tłumaczy Łukasz Urban, prezes spółki. – Nasze możliwości produkcyjne bardzo się zwiększyły. Aby je wykorzystać, potrzebujemy więcej środków obrotowych. Przewidywaliśmy to już rok temu. W 2018 r. akcjonariusze BioMaximy zaproponowali również program motywacyjny dla kluczowego personelu i ponieważ część wyznaczonych celów została już zrealizowana, przy okazji wyemitujemy 80 tysięcy akcji dla członków zarządu. Akcje objęte w wykonaniu warrantów nie będą dopuszczone do obrotu na NewConnect przed upływem 18 miesięcy od ich objęcia – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Spółka podała wstępne wyniki badania klinicznego produktu do leczenia atopowego zapalenia skóry u psów. Wnioski są optymistyczne.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych dokonał zajęcia egzekucyjnego wierzytelności spółki z rachunków bankowych. Zarząd deklaruje, że trwają prace nad ustabilizowaniem sytuacji płynnościowej.
Przychody z kontraktów idą w górę wraz z rosnącą liczbą nowych klientów i zrealizowanych badań EKG.
Wrocławska spółka podała wstępne wyniki badania klinicznego dotyczącego produktu do leczenia atopowego zapalenia skóry u psów. Wnioski są optymistyczne.
Wyzwania przed branżą to m.in. rola w finansowaniu gospodarki, transformacji energetycznej i rozwoju firm, a także obciążenia regulacyjne i podatkowe.
W wyniku uruchomienia nowych klientów i rozwoju na posiadanych rynkach spółka niemal podwoiła liczbę realizowanych badań osiągając w I kwartale 2025 r. ponad 92 tys. sesji EKG.
W ostatnich kwartałach przychody biotechnologicznej spółki wzrosły, ale marże nadal pozostawiają wiele do życzenia. Zarząd deklaruje, że będą szły w górę. Zdaniem analityków w 2025 r. rzeczywiście są przesłanki poprawy rezultatów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas