Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.05.2025 12:36 Publikacja: 08.05.2025 06:00
Foto: materiały prasowe
Notowania Bioceltiksu w środę lekko zyskiwały na wartości. Po południu oscylowały w okolicach 120 zł, co implikuje 590 mln zł kapitalizacji. Kurs od połowy zeszłego roku porusza się w mocnym trendzie wzrostowym. Do ceny docelowej oszacowanej w kwietniu 2025 r. przez Trigon DM brakuje mu jeszcze 13 proc. Natomiast jest już o kilka procent wyższy od poprzeczki ustawionej przez BM mBanku jesienią zeszłego roku.
Z napływających na rynek raportów można wnioskować, że Bioceltix jest coraz bliżej komercjalizacji swoich produktów. Właśnie podał informację o wstępnych wynikach weterynaryjnego badania klinicznego dotyczącego potwierdzenia bezpieczeństwa i skuteczności produktu BCX-CM-AD przeznaczonego do leczenia atopowego zapalenia skóry u psów. Wnioski z badania są pozytywne. Spółka zapowiada dalsze prace nad komercjalizacją. Planuje złożyć w Europejskiej Agencji Leków wniosek o wydanie pozytywnej rekomendacji dla dopuszczenia do obrotu jej produktu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zakład Ubezpieczeń Społecznych dokonał zajęcia egzekucyjnego wierzytelności spółki z rachunków bankowych. Zarząd deklaruje, że trwają prace nad ustabilizowaniem sytuacji płynnościowej.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Przychody z kontraktów idą w górę wraz z rosnącą liczbą nowych klientów i zrealizowanych badań EKG.
Wrocławska spółka podała wstępne wyniki badania klinicznego dotyczącego produktu do leczenia atopowego zapalenia skóry u psów. Wnioski są optymistyczne.
W wyniku uruchomienia nowych klientów i rozwoju na posiadanych rynkach spółka niemal podwoiła liczbę realizowanych badań osiągając w I kwartale 2025 r. ponad 92 tys. sesji EKG.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
W ostatnich kwartałach przychody biotechnologicznej spółki wzrosły, ale marże nadal pozostawiają wiele do życzenia. Zarząd deklaruje, że będą szły w górę. Zdaniem analityków w 2025 r. rzeczywiście są przesłanki poprawy rezultatów.
Branża biotechnologiczna znajduje się w przełomowym momencie. Ale na giełdzie tego nie widać. Większość firm z sektora jest wyceniana znacząco niżej niż w rekomendacjach – wynika z analizy „Parkietu”. Mediana potencjału zwyżek wynosi 32 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas