Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Notowania Bioceltiksu w środę lekko zyskiwały na wartości. Po południu oscylowały w okolicach 120 zł, co implikuje 590 mln zł kapitalizacji. Kurs od połowy zeszłego roku porusza się w mocnym trendzie wzrostowym. Do ceny docelowej oszacowanej w kwietniu 2025 r. przez Trigon DM brakuje mu jeszcze 13 proc. Natomiast jest już o kilka procent wyższy od poprzeczki ustawionej przez BM mBanku jesienią zeszłego roku.
Z napływających na rynek raportów można wnioskować, że Bioceltix jest coraz bliżej komercjalizacji swoich produktów. Właśnie podał informację o wstępnych wynikach weterynaryjnego badania klinicznego dotyczącego potwierdzenia bezpieczeństwa i skuteczności produktu BCX-CM-AD przeznaczonego do leczenia atopowego zapalenia skóry u psów. Wnioski z badania są pozytywne. Spółka zapowiada dalsze prace nad komercjalizacją. Planuje złożyć w Europejskiej Agencji Leków wniosek o wydanie pozytywnej rekomendacji dla dopuszczenia do obrotu jej produktu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.