REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Ludzie rynku

Pytania do... Agnieszki Gontarek

Z dyrektor działu emitentów GPW rozmawia Katarzyna Kucharczyk
Foto: Archiwum

Z czego wynika podniesienie opłat dla autoryzowanych doradców?

Te zmiany wpisują się w cykl reform, które Giełda konsekwentnie przeprowadza w celu podniesienia jakości NewConnect. Podnosząc opłaty, chcemy jeszcze bardziej sprofesjonalizować usługi z zakresu AD. Zależy nam na promowaniu tych doradców, którzy są aktywni i przyczyniają się do pozyskiwania nowych spółek, a potem wspierają je m.in. w wykonywaniu obowiązków informacyjnych czy przy kolejnych emisjach akcji lub obligacji. Obecnie sytuacja wygląda tak, że jest spora grupa podmiotów, których podstawowa aktywność znajduje się gdzieś zupełnie poza rynkiem NewConnect czy Catalyst, w efekcie czego nie traktują obowiązków AD priorytetowo, przez co „rozwadniają" znaczenie autoryzowanych doradców – ze szkodą dla całego rynku. Ponadto warto dodać, że opłaty dla AD nie były zmieniane od czasu ich wprowadzenia, tj. od 2012 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA