Ludzie rynku

Mariusz Zaród, Quercus TFI: Przed nami hossa na obligacjach

WYWIAD | Mariusz Zaród - z dyrektorem ds. instrumentów dłużnych w Quercus TFI rozmawia Izabela Sajdak

Mariusz Zaród, dyrektor ds. instrumentów dłużnych w Quercus TFI

Foto: materiały prasowe

Nowa strategia Quercusa TFI to rozszerzenie kompetencji zespołu o m.in. obligacje skarbowe. Wyniki funduszy Quercus Obligacji Skarbowych i Quercus Dłużny Krótkoterminowy znajdują się od początku roku na czołowych miejscach w swoich kategoriach w rankingu Analiz Online. Jak udało ci się wypracować takie stopy zwrotu?

Zarządzanie to konsekwentna i systematyczna praca – nie wygrywa ten, kto przewidzi poprawnie wszystkie dane i zdarzenia rynkowe, bo to jest po prostu niemożliwe. Najlepsze wyniki osiągają te osoby, które mają konserwatywne podejście i nie popełniają rażących błędów. W tym roku błędy nam się nie zdarzyły, za to trafnie przewidzieliśmy rosnącą inflację. Budowa portfela pod taki scenariusz nie jest prosta, ponieważ dostępność i płynność instrumentów powiązanych z dynamiką cen jest mocno ograniczona. Dobrym pomysłem były również inwestycje w instrumenty zagraniczne, takie jak obligacje głównych światowych gospodarek – amerykańskie i niemieckie.

Na długim końcu krzywej rentowności jesteśmy praktycznie na poziomie z początku roku, czyli 2,83 proc. Polskie papiery wydają się więc dość drogie. Czego się spodziewasz do końca roku?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.