REKLAMA
REKLAMA

Ludzie rynku

Priorytetem jest poprawa rentowności

WYWIAD | MARIUSZ GAZDA z członkiem zarządu i dyrektorem finansowym Fabryk Mebli Forte rozmawia Jacek Mysior
Foto: Archiwum

Forte mocno stawia na eksport na rynki zachodnioeuropejskie. Otoczenie gospodarcze w Europie Zachodniej jest jednak coraz mniej korzystne. Czy w branży meblarskiej są widoczne oznaki spowolnienia?

Zasadniczo Forte nie odnotowuje spadku zamówień. Widzimy jednak, że sytuacja w naszej branży jest niepewna, co znacznie utrudnia prognozowanie tego, co może się wydarzyć za kilka miesięcy. Branża meblarska jest wrażliwa na wahania koniunktury, na co musimy być przygotowani. Niemniej swojej szansy upatrujemy w ograniczaniu mocy produkcyjnych w zachodniej Europie. Część zachodnich producentów wypada z rynku. Ich miejsce mogą zająć rodzimi producenci, których przewagą konkurencyjną jest dobry stosunek jakości produktów do ceny.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA