REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Analiza techniczna bitcoina: notowania kryptowaluty wróciły nad 4000 USD

Ostatnie dni na rynku bitcoina upłynęły pod znakiem silnej korekty wzrostowej.
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

 Licząc od dołka z 15 grudnia (3215 USD) do maksimum z czwartkowego popołudnia (4230 USD), kurs kryptowaluty wzrósł o 31,5 proc. To najsilniejsze odbicie na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że bitcoin charakteryzuje się podwyższoną zmiennością, trudno oczekiwać, by obserwowany ruch był końcem bessy. Mówimy wciąż tylko o korekcie. Najbliższy silny opór znajduje się w okolicy 4400 USD. Tu kumulowały się dzienne maksima z końca listopada. Przebicie tej bariery otworzy drogę do 50-sesyjnej średniej (4700 USD). Kolejny opór to już okolica 6000 USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA