REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Chińskie tokeny już za chwilę

Od kilku miesięcy pojawiają się informacje na temat planowanej przez Ludowy Bank Chin emisji własnej kryptowaluty. Specjaliści spodziewają się, że system może być już gotowy, a emisja może rozpocząć się za kilka miesięcy.
Foto: Bloomberg

Pekin może zacząć wdrażać własną walutę cyfrową w ciągu najbliższych dwóch–trzech miesięcy – przewiduje Jack Lee, partner zarządzający w HCM Capital. Twierdzi, że Chiny opracowały platformę o nazwie Digital Currency Electronic Payment, która umożliwi bankowi centralnemu wydawanie cyfrowej waluty bankom komercyjnym i zewnętrznym sieciom płatniczym przez Alipaya i WeChat Paya.

Wkrótce więcej państw może się zainteresować kryptowalutami. Daniela Stoffel, szwajcarska sekretarz stanu ds. finansów międzynarodowych, powiedziała, że spodziewane uruchomienie chińskiej waluty cyfrowej może skłonić władze na całym świecie do podjęcia decyzji, w jaki sposób chcą używać i regulować taką technologię.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA