Kryptowaluty

BitBay zmienia nie tylko nazwę

BitBay, jedna z największych giełd kryptowalut w Europie, zmienia nazwę na Zonda, przedstawia plany rozwoju oraz ogłasza skład zarządu.

Przemysław Kral, CEO Zonda

Foto: materiały prasowe

Nową strategia firmy skoncentrowana jest na regulacjach, edukacji i większej przystępności. Ma to pomóc w zwiększeniu globalnego zasięgu firmy. Zonda to w wolnym tłumaczeniu „wiatr zmian". – Upowszechnienie kryptowalut nie będzie możliwe, jeśli branża nie stanie się bardziej bezpieczna, regulowana i przejrzysta. Widać, że niepewność, niewiedza i brak zaufania to największe przeszkody dla upowszechnienia cyfrowych pieniędzy. W Zondzie chcemy, aby nasi Klienci czuli się komfortowo i mogli handlować, będąc pewni swoich inwestycji. Rozwijamy intuicyjne narzędzia, przystępne programy edukacyjne i współpracujemy z regulatorami, aby pomóc naszym klientom w bezpiecznym inwestowaniu – podkreśla nowy dyrektor na Polskę Kamil Sikorski.

Od 8 listopada 2021 r. pojawi się nowa strona główna z nową nazwą, logo i designem. Wszystkie loginy, konta i hasła użytkowników pozostaną niezmienione, tak samo, jak funkcjonalność serwisu. Na przełomie II i III kwartału 2022 roku firma planuje uruchomić nową platformę handlową i aplikację mobilną. Głównym celem jest opracowanie takiej platformy, w której proces wejścia i uczestnictwa w rynku walut cyfrowych będzie tak prosty, jak to tylko możliwe. Kolejną nowością będzie uruchomienie Zonda Academy na początku przyszłego roku. – Uważamy, że nie powinno się handlować żadnym aktywem, zanim nie zdobędzie się niezbędnej wiedzy i nie zrozumie ryzyka. Nasza akademia ma na celu przekazanie klientom wiedzy niezbędnej do świadomego inwestowania. Będzie ona kształcić ludzi w zakresie interpretacji złożonych danych, psychologii inwestowania oraz tego, co leży u podstaw poszczególnych projektów – tłumaczy Kamil Sikorski.

Firma została założona w 2014 roku i jest regulowana przez estońską jednostkę analityki finansowej (FIU). Z ponad 1 milionem użytkowników jest jedną z największych giełd walut cyfrowych w Europie. Zapewnia bezpieczeństwo i ochronę depozytów oraz transakcji w ramach platformy, stosując rygorystyczne procedury Anti-Money Laundering (AML) i Know Your Customer (KYC). Niedawno przeszła audyt finansowy, stając się pierwszą w Estonii w pełni licencjonowaną i regulowaną giełdą kryptowalut działającą w ramach nowych, surowych regulacji narzuconych przez FIU jesienią 2020 roku.

– Chcemy współpracować z regulatorami na wszystkich rynkach, na których będziemy obecni. Tylko poprzez wprowadzenie większej transparentności w świecie handlu kryptowalutami będziemy w stanie otworzyć go dla wszystkich – podkreśla Kamil Sikorski.

Użytkownicy giełdy Zonda mogą dokonywać transakcji w ponad 50 walutach cyfrowych oraz tokenach w parach z walutami tradycyjnymi (EUR, GBP i PLN), stablecoinami (USDT i USDC) oraz BTC i ETH. Rozwój zaowocował powstaniem takich produktów, jak Zonda FIAT Exchange oraz Zonda Pay. Obecny skład zarządu to CEO Przemysław Kral, Poland Country Head i Chief Growth Officer Kamil Sikorski oraz CCO Dawid Sendecki.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.