Kryptowaluty

Odbicie bitcoina po trzech dniach spadków

Najważniejsza waluta cyfrowa przerwała trzydniowy zjazd, który sprowadził jej cenę poniżej 40 tys. dolarów i dzisiaj odbiła się o prawie 3 proc. do 42,132 tys. Ether, solana i litecoin w ciągu 24 godzin lekko traciły, informuje Bloomberg.
Foto: Adobestock

- Zmienny kurs pokazuje, że bitcoin nie jest odporny na wyprzedaż ryzykownych aktywów na tradycyjnych rynkach - zauważa Antoni Trenchev, współzałożyciel kryptowalutowego pożyczkodawcy Nexo.

Podkreśla on, że inwestorzy odetchną dopiero wówczas, kiedy 200-dniowa średnia ruchoma na wykresie bitcoina osiągnie poziom 46 tys. dolarów i nastąpi konsolidacja.

Klimat na rynku walut cyfrowych studzi Gary Gensler, szef amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC), który we wtorek przypomniał, że wcześniejsze próby podejmowane przez banki i inne firmy oferujące prywatne formy pieniądza nie powiodły się.

Powtórzył też, że amerykańskie regulacje dają SEC wielkie uprawnienia w stosunku do walut cyfrowych. Podkreślił jednocześnie, że są pewne luki, jeśli chodzi o nadzór, które Kongres powinien pomóc usunąć. Chodzi zwłaszcza o nadzór nad giełdami kryptowalut.

Jednocześnie Office of the Comptroller of the Currency, agencja wcześniej postrzegana jako wielka nadzieja świata walut cyfrowych, teraz ostrzega, że mogą one stanowić takie zagrożenie dla systemu finansowego jak instrumenty pochodne przed światowym kryzysem finansowym.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.