Kryptowaluty

Przegląd rynku kryptowalut. Sześć wykresów pod lupą

Tytułowa szóstka to bitcoin, ethereum, XRP, cardano, bitcoin SV i maker. Jak wygląda ich analiza techniczna?
Foto: Bloomberg

Na rynku kryptowalut można mówić o średnioterminowej stabilizacji. Od początku maja bowiem jego kapitalizacja oscyluje między 250 i 285 mld USD. Bitcoin wciąż nie może się przebić przez 10 000 USD, ale nie brakuje cyfrowych aktywów, które rosną jak na drożdżach lub przypominają spadające noże.

Topniejąca dominacja

W czwartkowe popołudnie wartość rynku cyfrowych aktywów sięgała 271 mld USD. Największy udział w tej kwocie, sięgający 64,3 proc., miał bitcoin. Co istotne – od początku maja widać powolny, ale systematyczny spadek tego odsetka. Ponad miesiąc temu wynosił on bowiem 67 proc. Ten spadek odbywa się głównie „z winy" drugiej co do kapitalizacji kryptowaluty, czyli ethereum. Od początku maja jej udział w rynku zwiększył się z 8,6 do 9,6 proc., umacniając pozycję wicelidera. Te różnice między bitcoinem i ethereum wynikają z odmiennych sytuacji na wykresach w ujęciu średnioterminowym.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.