REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Bitcoin z aktywnym sygnałem kupna

Piotr Neidek, analityk techniczny DM mBanku bierze pod lupę wykresy trzech najbardziej popularnych kryptowalut – bitcoina, ethereum i XRP.
Foto: Adobestock

Bitcoin

Foto: parkiet.com

Podczas piątkowych, porannych notowań bitcoin utrzymywał się powyżej denka zeszłotygodniowej świeczki zatem nie doszło do zanegowania białego marubozu otwarcia, a tym samym temat lokalnej korekty wzrostowej wciąż jest aktywny. Trwająca od początku ubiegłego miesiąca aprecjacja nadal pozostaje między kluczowymi ekstremami powstałymi w okresie 29 listopada – 14 grudnia, przez co obserwowana zwyżka nosi znamiona korekty, a nie impulsu hossy. Jest jednak coś, co mogłoby okazać się pretekstem do ponowienia wzrostowej fali w średnim okresie. Mowa o tygodniowej dwusetce, która trzyma od dołu kryptowalutę i wraz z zeszłoroczną podłogą 3150 stanowi kluczowe wsparcie dla Bitcoina. Przełamanie ww. poziomu stanowiłoby trigger do deprecjacji a jak na razie byki mają zielne światło do kontynuacji korekty wzrostowej.

Ethereum

Foto: parkiet.com

Opór zlokalizowany na wysokości 170 USD został przetestowany ze skutkiem negatywnym dla byków. Popyt wyhamował tuż poniżej ww. pułapu, do którego konsekwentnie zbliża się dzienna dwusetka, w wyniku czego poziom 170 USD zyskuje na średnioterminowym znaczeniu. Na wykresie pojawił się podażowy układ związany z grudniowo-styczniowym oporem wzmocnionym przez lutowy szczyt, zatem bez wydostania się tygodniowych cen zamknięcia nad 170-175 USD outlook na ethereum jest negatywny.

XRP

Foto: parkiet.com

Od strony timingowej zbliża się moment wybicia cen z trójkąta OA'B'C'D'E', jednakże na chwilę obecną takowe nie nastąpiło zatem trwa wyczekiwanie na pojawienie się triggera do wyprowadzenia wertykalnego ruchu. Kierunek, siła wybicia i ewentualna korekta wybicia umożliwi ustawienie się do przyszłych wahań, jednakże nadrzędny, długoterminowy trend spadkowy sprawia, że to niedźwiedzie jak na razie posiadają większość argumentów do deprecjacji. Wsparciem dla XRP pozostaje strefa 0,2816 USD związana z grudniowym denkiem, zaś od północy trzyma pułap 0,3776 USD stanowiący powiązanie górnego ograniczenia trójkąta (OABCD) i dziennej dwusetki. Wybicie w cenach zamknięcia jednego z dwóch ww. warunków brzegowych powinno stanowić zachętę to kontynuacji ruchu zgodnego z kierunkiem wybicia.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA