Kryptowaluty

Prestiżowe uczelnie kupują kryptowaluty

Harvard University, Yale University, Brown University i University of Michigan to amerykańskie uczelnie, które inwestują w kryptowaluty – wynika z raportu Coinbase. Uniwersytety prawdopodobnie sporo zarobiły, ponieważ skupują cyfrowe waluty od co najmniej roku.
Foto: Adobestock

Prestiżowe amerykańskie uczelnie lokują kapitał pozyskany w drodze darowizn poprzez specjalne fundusze. Najlepsze z nich – należące do tzw. Ligi Bluszczowej – posiadają wielomiliardowy kapitał. Według danych na koniec 2019 r. Harvard miał blisko 41 mld USD. Kolejny na liście Yale dysponował ponad 30 mld USD.

Serwis Coindesk donosi, że uniwersytety te lokują kapitał na giełdach w kryptowaluty od co najmniej roku. Oznacza to, że mogły już sporo zarobić na rynkowej euforii. Przypomnijmy, że bitcoin zdrożał w 2020 r. czterokrotnie, a na początku tego roku notowania wzrosły do rekordowego poziomu blisko 42 tys. USD. Stopa zwrotu uczelni z inwestycji w cyfrowe waluty może być zatem trzycyfrowa.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.