Kryptowaluty

JPMorgan: bitcoin może zdrożeć do 146 tysięcy dolarów

Kurs bitcoina może w przyszłości sięgnąć, według analityków JPMorgan Chase, 146 tys. dolarów. Ich zdaniem, najpopularniejsza kryptowaluta będzie przyciągała coraz więcej millenialsów jako konkurencja dla złota.
bitcoin Foto: Shutterstock

„Naszym zdaniem konkurencja bitcoina ze złotem już się zaczęła. Biorąc pod uwagę jak wielkie finansowe inwestycje przyciągnęło złoto, bardzo duże „zatłoczenie” przez inwestorów złota jako alternatywnej waluty sugeruje duże perspektywy wzrostu dla bitcoina w długim terminie” – piszą analitycy JPMorgana. Ich zdaniem perspektywy dla tej kryptowaluty są w krótkim terminie dużo trudniejsze, ze względu na zwyżki, których ona doznała w ostatnich tygodniach.

We wtorek po południu za 1 bitcoina płacono 31,3 tys. USD. W niedzielę kurs był bliski 34,5 tys. USD. Sięgnął wówczas rekordowego poziomu. W ciągu miesiąca bitcoin zdrożał o 65 proc., przez ostatnie 12 miesięcy zyskał ponad 300 proc., przez 5 lat 7,2 tys. proc. a przez 10 lat o blisko 40 mln procent. Tymczasem złoto zyskało przez 10 lat 42 proc. wobec dolara, przez 5 lat zdrożało o 81 proc., przez 12 miesięcy o 24 proc. a przez ostatni miesiąc o 4,8 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.