Inwestycje

NewConnect między szałem a marazmem

Pandemiczne ożywienie inwestycyjne na „małej giełdzie" minęło. Rynek i tak ma się jednak dużo lepiej niż chociażby w 2019 r.
Fotorzepa

Rok 2020, w związku z uderzeniem pandemii, był wyjątkowy na rynku kapitałowym. Inwestorzy masowo rzucili się na giełdę. Swoje pięć minut miał także NewConnect. I o ile na rynku głównym handel nadal kwitnie, o tyle blask NewConnect znowu przygasł. Eksperci wierzą jednak, że nie zgaśnie on całkowicie.

Wyraźne spadki

Wystarczy rzut oka na statystyki, by zobaczyć, że wspomniane pięć minut NewConnect szybko dobiegło końca. W listopadzie obroty na tym rynku wyniosły niecałe 310 mln zł i były o prawie 80 proc. mniejsze niż rok wcześniej. Licząc od stycznia do listopada, osiągnęły one poziom 5,7 mld zł, co oznacza, że rok do roku zmniejszyły się o prawie 60 proc. Główny indeks stracił od stycznia prawie 11 proc., podczas gdy w 2020 r. urósł niemal 110 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.