Handel i konsumpcja

Wojas: Czas oszczędności

Po pierwszym półroczu, w którym obuwnicza Grupa Wojas odnotowała zyski z tytułu wygranego sporu z mBankiem, trzeci kwartał nie był już tak spektakularny. Mimo to nowotarska firma wykazała w nim wyniki lepsze niż przed rokiem.
Foto: materiały prasowe

Chociaż przychody Grupy Wojas praktycznie nie zmieniły się i wyniosły 67,5 mln zł (wzrost o 0,9 proc. rok do roku), to inaczej niż rok wcześniej wykazała ona zysk operacyjny i netto.

Zysk operacyjny obuwniczej spółki zamknął się kwotą 2,96 mln zł, a zysk netto przypisany akcjonariuszom spółki matki – 0,48 mln zł. Dla porównania w III kwartale 2020 roku skonsolidowana strata operacyjna wynosiła 3,8 mln zł, a strata netto była o 1 mln zł głębsza.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.