Handel i konsumpcja

Dino ma za sobą mocny kwartał

Spółka zanotowała wzrost przychodów i zysków taki, jak prognozowali analitycy. Jednak sprzedaż porównywalna nie była już na tak wysokim poziomie jak w I połowie roku.
Foto: materiały prasowe

Po trzech kwartałach 2018 r. skonsolidowane przychody właściciela marketów Dino sięgnęły 4,3 mld zł i były o 32 proc. wyższe niż rok wcześniej. W samym III kwartale grupa Dino wypracowała 28-proc. wzrost przychodów - wyniosły one 1,56 mld zł. Jak tłumaczy zarząd, znacząca poprawa przychodów ze sprzedaży jest wynikiem dalszego dynamicznego rozwoju sieci marketów Dino oraz wysokiego wzrostu przychodów w istniejącej sieci sklepów (like for like). Wzrost sprzedaży LfL wyniósł w III kwartale tego roku 8,6 proc. w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. Od początku roku do końca września wzrost sprzedaży LFL wyniósł 12,4 proc.

– Mimo zakazu handlu w niedzielę, widzimy wzrost liczby zakupów dokonywanych w sklepach Dino (na bazie LfL ) w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku, w stosunku do porównywalnego okresu 2017 r. Ponadto odnotowaliśmy znaczący wzrost wartości przeciętnego paragonu – mówi prezes Szymon Piduch. – Klienci bardzo pozytywnie reagują na otwierane w ich okolicy markety Dino. Jesteśmy przekonani, że wynika to z atrakcyjności formatu naszego sklepu, który odpowiada na zmieniające się trendy i potrzeby Polaków: pozwala im robić szybkie i komfortowe zakupy w dobrych cenach, blisko miejsc zamieszkania i oferuje duży wybór świeżych produktów – uważa Piduch.

Dino Polska kontynuuje szybki rozwój sieci, otwierając nowe sklepy w województwach, w których jest obecna (głównie zachodnia i centralna części Polski) oraz stopniowo pojawia się w nowych regionach. W okresie trzech kwartałów 2018 roku Grupa otworzyła 120 nowych sklepów (wobec 90 w tym samym okresie rok wcześniej), co oznacza, że sieć Dino na koniec września 2018 r. liczyła już 895 sklepów (o 177 sklepów więcej w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej).

Zgodnie z przyjętą strategią, w 2020 r. sieć ma zamiar przekroczyć liczbę 1200 sklepów i zamierza kontynuować dynamiczną ekspansję w kolejnych latach. Grupa szacuje, że łączna wartość inwestycji, które zrealizuje w 2018 roku wyniesie 600-650 mln zł. W okresie 9 miesięcy 2018 r. nakłady inwestycyjne wyniosły 466 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.