Handel i konsumpcja

Krynica Vitamin: Część zysku trafi do akcjonariuszy

Dzięki ogromnej poprawie wyników w I połowie roku Krynica Vitamin planuje wypłacić zaliczę na poczet dywidendy za 2020 r. Akcjonariusze z zadowoleniem przyjęli tę informację. Pod koniec środowej sesji notowania rosły o ponad 6 proc., do 36,7 zł.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Zarząd Krynicy Vitamin podjął uchwałę w sprawie wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za 2020 r. Łącznie 24,5 mln zł, co przekłada się na 2 zł na akcję. Przy obecnym kursie stopa wynosi 5,4 proc. Zaliczka na poczet dywidendy zostanie wypłacona z zysku netto za I półrocze 2020 r. Planowany dzień ustalenia prawa do zaliczki to 3 listopada, a dzień jej wypłaty to 10 listopada.

Krynica Vitamin może sobie pozwolić na taki ruch dzięki rewelacyjnym wynikom za I półrocze. Przypomnijmy, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku spółka wypracowała 263,7 mln zł przychodów w porównaniu ze 137,9 mln zł rok wcześniej. Z kolei zysk grupy wzrósł rok do roku o 1328 proc., do 52,6 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.