Handel i konsumpcja

Dino Polska. Akcje mocno w dół

Akcje Dino Polska w pierwszej godzinie czwartkowego handlu runęły o około 6 proc., poniżej 350 zł, i niemal do końca sesji utrzymywały się na podobnych poziomach. Chwilami za walory płacono 343,1 zł, handlowa spółka była w ogonie czwartkowej tabeli notowań na szerokim rynku. Powodów wyprzedaży należy doszukiwać się w najnowszej rekomendacji banku Goldman Sachs.
Foto: materiały prasowe

Analitycy amerykańskiego banku obniżyli zalecenie dla akcji Dino z „neutralnie" do „sprzedaj", wyznaczając cenę docelową na 309 zł. Co ciekawe, poprzednia cena docelowa sięgała 310 zł, a więc niewiele więcej. Warto odnotować, że kurs Dino w dłuższym horyzoncie pozostaje w trendzie wzrostowym, a w środę ustanowił nowe rekordy, docierając na zamknięciu do 370,3 zł.

Co o akcjach Dino Polska sądzą inni analitycy? Piotr Bogusz z BM Pekao szacuje ich wartość na 354,1 zł, z kolei Adrian Skłodowski z BM PKO BP na 355,6 zł. Jednak Krzysztof Kawa z Erste Group ocenił je niedawno na 300 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.