Handel i konsumpcja

Allegro: IPO już na finiszu

Udział spółki w WIG20 może przekroczyć 6 proc.
Foto: materiały prasowe

Poniedziałek był ostatnim dniem zapisów na akcje w transzy dla inwestorów indywidualnych (przedział cenowy wynosi 35–43 zł) oraz ostatnim dniem budowy księgi popytu. We wtorek poznamy cenę sprzedaży akcji i ich ostateczną liczbę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zainteresowanie jest bardzo duże: pod koniec zeszłego tygodnia księga popytu została pokryta dziesięciokrotnie przy najwyższym poziomie cen.

W piątek – zgodnie z aneksem do prospektu – pulę oferowanych akcji zwiększono do 246,9 mln akcji (z opcją dodatkowego przydziału) oraz 214,7 mln akcji (bez tej opcji). Aneks nie wprowadził zmian dotyczących wielkości transzy dla inwestorów indywidualnych (9,8 mln).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.